Aktualności

Zapisy na Dialog Obywatelski z komisarz Bieńkowską W dniu 28 września od godz. 9:45 odbywa się spotkanie z komisarz Elżbietą Bieńkowską w ramach cyklu Dialog Obywatelski Komisji Europejskiej.  Z powodu wymogów bezpieczeństwa nawet uczestnicy Kongresu muszą wcześniej indywidualnie zgłosić chęć uczestnictwa, w formie maila na adres kongreseuropeistyki@usz.edu.pl, nie później niż do dnia 25 września.  Prośba ta nie dotyczy osób, które już wcześniej zgłosiły swój akces do Dialogu.

Obecność BOR na inauguracji. W związku z obecnością BOR podczas uroczystego otwarcia Kongresu w godz. 12:00-13:00 prosimy o terminowe pojawienie się, najlepiej z pewnym wyprzedzeniem, w związku z możliwą kontrolą. Wejście na Aule, gdzie odbywa się inauguracja po godz. 12 może być niemożliwe.

Uroczysta kolacja w Vulcanie. Wszystkie wydarzenia Kongresu odbywają się w budynku przy ul. Krakowskiej, poza uroczystą kolacją, która będzie miała miejsce w Hotelu Vulcan. Hotel położony jest w szczególnym miejscu na terenach okołostoczniowych, przy ul. Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego 6A. Organizatorzy zapewniają transport z miejsca obrad na kolację, a później także  z Hotelu Vulcan do wybranych hoteli (o godz. 23:00 i 00:30).

Zdjęcie grupowe. Jeżeli pozwolą warunki pogodowe, chcielibyśmy uczestnikom Kongresu Europeistyki zrobić zdjęcie grupowe z powietrza, przy wykorzystaniu drona. Planowany termin to środa 27 września o godz. 11:15, przed wejściem głównym na Wydział Humanistyczny. Prosimy o obecność.

Repertuar występu Baltic Neopolis Quartet i Marcelo Nisinman (bandoneon): Marcelo Nisinman Hombre Tango, Astor Piazzolla Adios Nonino (aranż. M. Nisinman), Astor Piazzolla Oblivion (aranż M. Nisinman), Astor Piazzolla 4 for vogler (aranż M. Nisinman) Marcelo Nisinman Cuando tu no estás Marcelo Nisinman Jeanne & Paul.

Wystawy wydawnicze. Podczas Kongresu swoją ofertę wydawniczą zaprezentują: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydawnictwo Adam Marszałek 

Zmiana sal dla spotkań PTSE. Zebranie członków Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich zaplanowane na 26 IX 2017 (wtorek) przed oficjalną inauguracją na godz. 11-12 odbędzie się w sali 114, a nie jak pierwotnie planowano na Auli.  Spotkania Zarządu PTSE z koordynatorami sekcji oraz reprezentacją oddziałów PTSE, zaplanowane na czwartek 28 IX 2017 odbędzie się w sali 110, a nie jak pierwotnie planowano na Auli.

Zmiana terminu panelu prof. Romana Bäckera Panel zamawiany Z1 DEZINTEGRACJA EUROPEJSKA – W POSZUKIWANIU TEORII (I/LUB MODELU) odbędzie sie w środę 27 września w s. 102 o godz. 15:45, a nie jak pierwotnie planowano we wtorek 26 września w s. 155.

Panel C3-2 UCHODŹCY, MIGRANCI I AZYLANCI: RENACJONALIZACJA POLITYK PAŃSTW CZŁONKOWSKICH UE W OBLICZU KRYZYSU MIGRACYJNEGO 2015-2016 zaplanowany na wtorek, godz. 17:30–19:00 odbędzie się w sali 102, a nie jak planowano 141.

Top